Що варто пити у спеку

Post_Summer_Drink.jpg

Добрий день, шановний читач!

Сьогодні із радістю розповім Вам про те, що варто пити у спеку

Організм людини значно довше здатний функціонувати без їжі, аніж без води. Саме з водою до всіх органів людини постачаються живильні речовини та виводяться шкідливі. Наші легені, нирки та м’язи на 80% складаються з води, серце та мозок – на 70%, шкіра – на 60%, і навіть кістки – на 30%. Тому нестача води в організмі швидко вражає всі органи та системи.

Денна норма води для дорослого чоловіка становить у середньому 3 л, для жінки – 2,2 л. Але ці обсяги значно зростають за спекотної погоди, адже у цей час організм значно швидше втрачає воду.

Агресивна реклама нав’язливо пропонує втамовувати спрагу газованими напоями та соками. А дехто вважає, що від спеки немає кращого порятунку, ніж кухоль холодного пива. Проте вживання таких напоїв обов’язково призведе до ще більшого зневоднення, і це неодмінно влучить по „слабких” місцях. У когось це серцево-судинна система, у інших – нирки, легені, печінка тощо.

Що відбувається з організмом після вживання пляшки солодкого газованого напою? Через значний вміст у таких напоях цукру швидко підвищується цукор у крові та відбувається викид інсуліну. Це провокує посилення апетиту та спраги. При вживанні кофеїновмісних напоїв це доповнюється сечогінним ефектом, і разом з сечею організм втрачає важливий для кісток кальцій, а для серця – калій та натрій. Через годину після вживання рівень цукру різко падає, з’являються втома та знервованість.

Алкоголь у спектону погоду – ще гірша ідея. Через спеку розширюються кровоносні судини та посилюється кровообіг. Тому алкоголь швидше всмоктується у кров та діє на організм агресивніше. Алкоголь також є діуретиком, швидко виводячи вологу з організму. Це додатково підвищує його вміст у крові та інтоксикацію організму. Серце, яке у спеку працює у посиленому режимі, під впливом алкоголю зазнає ще більшого перенавантаження.

Чим же втамовувати спрагу? Нічого кращого за воду людство не вигадало. Причому вода має бути негазованою і не надто холодною, бо так вона краще засвоюється організмом. Пити потрібно маленькими порціями.

Якщо хочеться чогось смачнішого, оберіть зелений чай, який можна пити охолодженим, додаючи м’яту, мелісу або лимон. Непоганим рішенням є також домашній квас, відвар шипшини або компот без цукру. Крім втамування спраги ці напої забезпечать організм вітамінами. Не слід також забувати про кисломолочні напої, які у помірній кількості також принесуть користь.

Проте навіть корисні для здоров’я напої варто споживати розумно. Адже надмірне вживання рідини, особливо великими порціями за короткий період часу, створює велике навантаження на серцево-судинну систему.

Будьте здорові!

З повагою, гастроентеролог, терапевт МЦ «Сучасна Медицина» Ніна Осипова


Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


2019 © ModMed. Все права защищены. Лиц. МОЗ №157 от 03.03.2016