Яким пацієнтам необхідне фібросканування?

fibroscan.jpg

Метод фібросканування є незамінним для виявлення багатьох небезпечних хвороб печінки. Більшість з них довго залишаються непомітними не лише для пацієнтів, але дуже часто і для лікарів, які використовують застарілі методи дослідження. Доведено, що близько 30% пацієнтів, які мають нормальну ультразвукову картину, насправді страждають на дифузні (що охоплюють весь орган) захворювання печінки! Аналізи також не завжди є інформативними – рівень печінкових ферментів у крові часто підвищується лише на серйозних стадіях її захворювання. Натомість, FibroscanTM  фіксує навіть незначні фіброзні та жирові зміни у печінці. Для кого це дослідження є життєво необхідним?

  1. Для людей, які страждають на вірусні гепатити. У цьому випадку фіброз печінки відбувається особливо швидкими темпами. За декілька років ступінь фіброзу може розвитися з початкового до передцирозного або навіть до цирозу, коли більшість клітин печінки заміщуються рубцевою тканиною і печінка вже не може виконувати свої функції. У третини хворих на вірусний гепатит без належного лікування цироз розвивається через 10-20 років після постановки діагнозу. Але ще страшніше, що під час першого ж фібросканування у багатьох хворих на хронічний гепатит виявляють вже розвинений цироз!
  2. Для людей, які страждають на неалкогольний жировий гепатоз, від якого за підрахунками експертів потерпає до 30% населення нашої планети, часто навіть не здогадуючись про це. «Жирну» печінку може отримати будь-яка людина, що не приділяє уваги власній дієті. Але дізнатися про накопичення жиру у печінці за допомогою УЗД можна лише тоді, коли частка жиру перевищить 30%, що вже свідчитиме про наявність серйозної патології. Фібросканування дозволить виявити проблему за наявності вже 5% жиру, коли негативні зміни легко попередити.
  3. Для людей, які страждають на алкогольний гепатит. Він розвивається у третини хворих на алкоголізм людей, адже печінка втрачає здатність нейтралізовувати та виводити алкоголь, що систематично потрапляє до організму залежного. За відсутності лікування це з великою ймовірністю призведе до цирозу. Тож при лікуванні алкоголізму обов’язково слід пройти фібросканування.
  4. Для людей, які страждають на хвороби з високим ризиком пошкодження печінки. Серед них – цукровий діабет, за якого виникає майже повний спектр захворювань печінки, а також ожиріння, деякі серцево-судинні патології. Варто обстежитися й за наявності відхилень від норми таких показників в аналізі крові, як холестерин, тригліцериди, білірубін.

Зважаючи на масштаби поширення у світі описаних вище хвороб та їх безсимптомний перебіг, наполегливо раджу пройти профілактичне обстеження на Фіброскані усім, хто досягнув віку 40 років. Незначні витрати на обстеження у багатьох випадках дозволять уникнути серйозних проблем зі здоров’ям та величезних сум на лікування.

З повагою, терапевт-гастроентеролог, гепатолог МЦ «Сучасна Медицина» Неверовський Артем Валерійович.


Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


2019 © ModMed. Все права защищены. Лиц. МОЗ №157 от 03.03.2016