Ризики самолікування ГРВІ

Risks_selftreatment.jpg

Нав’язлива реклама лікарських засобів для лікування ГРВІ створює ілюзію, що цю хворобу можна лікувати, не звертаючись до лікаря. Треба лише купити перелік популярних ліків – і вперед!Саме ГРВІ за кількістю випадків самолікування набагато випереджає всі інші хвороби. І саме тому від одних лише ускладнень сезонного грипу щорічно у світі помирають близько 650 тис. людей.

Симптоми ГРВІ відомі – висока температура, біль у горлі, головний біль, нежить, кашель. Проте не всі знають, що ті самі симптоми характерні і для інших, дуже небезпечних, захворювань. Так, лише лікар під час огляду може виявити сильне запалення у мигдалинах, збільшення лімфатичних вузлів, що можуть бути проявами ангіни або інфекційного мононуклеозу. В останньому випадку для точного діагностування знадобиться розгорнутий аналіз крові.

Зважаючи на те, що ангіна, наприклад, у більшості випадків викликана бактеріями (стрептококами, стафілококами), її лікування зазвичай вимагає застосування антибіотиків. У випадку ж з ГРВІ антибіотики не допомагають, якщо до хвороби не приєдналася бактеріальна інфекція. Тож, самостійно лікуючи те, що ви вважаєте ГРВІ, можна наразитися на серйозні ускладнення ангіни – абсцеси, лімфаденіт, менінгіт, запалення нирок та навіть зараження крові.

У гірших випадках подібними до симптомів ГРВІ є перші прояви таких смертельно небезпечних хвороб як гепатит або ВІЛ/СНІД. Темпи їх поширення у світі постійно зростають. Тому якщо ви у групі ризику – мерщій до лікаря. Знаючи про інші прояви цих хвороб, він зможе провести точну диференційну діагностику.

Крім небезпеки прийняти за ГРВІ інші хвороби, самолікування небезпечне ще й тому, що навіть якщо у вас дійсно ГРВІ, ви не можете передбачити всі ускладнення. Адже існує декілька сотень підтипів ГРВІ – аденовіруси, риновіруси, ротавіруси, парагрип, грип тощо. Кожен з них здатен вразити різні групи органів – серце, нирки, легені, печінку, суглоби.

Так, одним з найбільш поширених та небезпечних ускладнень грипу є розвиток запальних процесів у серці – міокардиту та перикардиту, що можуть призвести до серцевої недостатності та смерті. Про проблеми з серцем внаслідок перенесеного грипу підкажуть задишка, порушення серцевого ритму без фізичного навантаження, біль у грудях, набряки кінцівок та швидка втомлюваність. Будь-який з цих симптомів є приводом перевірити стан серця – за призначенням лікаря зробити електро- та/або ехокардіограму, здати спеціальні аналізи. Що раніше будуть виявлені проблеми, тим легше їх позбутися. Тож не втрачайте дорогоцінного часу і не піддавайте себе небезпеці самостійним лікуванням ГРВІ!

 

З повагою, Осипова Ніна Петрівна, терапевт МЦ «Сучасна Медицина».


Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *


2019 © ModMed. Все права защищены. Лиц. МОЗ №157 от 03.03.2016