Стеатометрія печінки – безпечна альтернатива біопсії

Steatometry_of_liver.jpg

Стеатоз печінки (жировий гепатоз) впевнено лідирує за поширеністю серед усіх патологій печінки. Часто його причиною стає надмірна калорійність раціону поряд з недостатньою рухливістю. Саме тому стеатоз швидко поширюється у розвинених, заможних країнах, де від нього страждає близько чверті населення, включаючи дітей. При цьому людина не завжди страждає на ожиріння. Іншими причинами накопичення жиру у печінці є надмірне вживання алкоголю, цукровий діабет та хронічні захворювання системи травлення.

Вкрай важливо виявити стеатоз на ранніх стадіях, адже з часом до ожиріння печінки приєднується її запалення. Це призводить до розвитку стеатогепатиту і цирозу. Вчасне виявлення стеатозу протягом багатьох років було складним завданням. Адже звичайне УЗД виявляє ожиріння печінки лише тоді, коли частка жиру у ній сягає 25-30%. Тому єдиним методом виявлення стеатозу на ранніх стадіях вважалася біопсія – взяття зразка тканини печінки для подальшого дослідження. Мабуть, не варто зупинятися на тому, наскільки важкою для пацієнта є ця інвазивна процедура.

Поява інноваційного методу стеатометрії – вимірювання ступеню жирових змін у печінці за допомогою УЗ-апарату – зробила виявлення, діагностування та лікування стеатозу на ранніх стадіях набагато легшим та комфортнішим як для пацієнтів, так і для лікарів. Процедура, на відміну від біопсії, є безболісною та набагато інформативнішою, адже досліджується не окремий фрагмент печінки, а весь орган. До того ж, проводити обстеження можна настільки часто, наскільки це необхідно у процесі лікування. Зараз стеатометрія проводиться і як окрема процедура, і як важлива частина комплексного обстеження печінки разом з еластометрією та лабораторними дослідженнями.

Для кого це обстеження є життєво необхідним? Насамперед для пацієнтів, що страждають на ожиріння, алкоголізм, цукровий діабет та інші порушення обміну речовин. Проте не менш важливо провести стеатометрію у тих випадках, коли наявні проблеми незбалансованого харчування, прийому гепатотоксичних ліків, хронічних захворювань травлення. Підступність стеатозу у тому, що дуже часто людина не відчуває жодних його симптомів. Іноді його проявами стають відчуття важкості та біль у правому підребер’ї, нудота, слабкість та швидка втомлюваність. За таких симптомів варто одразу звернутися до лікаря, який, цілком імовірно, призначить УЗД зі стеатометрією.

На ранніх стадіях стеатозу навіть проста корекція харчування може повністю вирішити проблему без призначення дорогих ліків. Тому вчасне проведення стеатометрії збереже і здоров’я, і фінанси.


Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


2019 © ModMed. Все права защищены. Лиц. МОЗ №157 от 03.03.2016