Вузли щитоподібної залози

thyroid_gland.jpg

Добрий день, шановний читачу!

Постійні стреси, погана екологія, нестача йоду в організмі та спадковість – основні причин виникнення вузлів щитоподібної залози. Що ж саме являє собою вузол щитоподібної залози та чи потрібно одразу ж бігти до хірурга? Сьогодні поговоримо про одне із найчастіших захворювань щитоподібної залози – вузловий зоб.

Вузли в щитовидній залозі є наслідком безконтрольного розподілу тироцитів (клітин щитоподібної залози), судинної або сполучної тканини. З фізіологічної точки зору процес утворення вузлів можна описати, як перетворення і ущільнення структурних тканин щитоподібної залози.

В популяції 5% жінок та 1% чоловіків мають вузли щитоподібної залози, що пальпуються. За даними УЗД вузли в щитоподібній залозі виявляються у 19-67% випадково обраних осіб. Частота виникнення вузлів зростає з віком, так у кожної 5-ї жінки віком старше 60 років виявляються утворення в щитоподібній залозі.

Вузли щитоподібної залози зазвичай розвиваються повільно і часто залишаються непоміченим впродовж багатьох років, не супроводжуються симптомами порушення функції щитоподібної залози. Найчастіше першими симптомами захворювання є відчуття «комка» у горлі, дискомфорт при ковтанні або закиданні голови назад. Зрідка першими симптомами є задишка, кашель або дисфагія, викликані компресією суміжних тканин вузлами щитоподібної залози або загрудинним зобом.

Основним методом діагностики вузлів щитоподібної залози є ультразвукове обстеження. За допомогою УЗД лікар визначає кількість вузлів, їх розміри, структуру та розташування відносно прилеглих тканин, а також стан реґіонарних лімфатичних вузлів.

Враховуючи, що всі, без винятку, регіони України є йододефіцитними, українці мають високий ризик виникнення вузлів щитоподібної залози. Враховуючи цей факт необхідно щорічно обстежувати стан щитоподібної залози за допомогою ультразвукового обстеження.

Якщо після УЗД щитоподібної залози у Вас залишились питання – звертайсь на консультацію до професіоналів.

Щиро Ваш, лікар-ендокринолог МЦ «Сучасна медицина» Володимир Викторович Бойко.


Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


2019 © ModMed. Все права защищены. Лиц. МОЗ №157 от 03.03.2016