Якщо вкусив кліщ: що потрібно знати і робити

Post_mite_3.jpg

Вітаю, шановні читачі та пацієнти!

Мене звуть Надія Наумович, я фаховий інфекціоніст. Хочу звернути вашу увагу на таку актуальну тему, як укуси кліщів. Мушу визнати, що часто люди надто легковажно ставляться до цієї небезпечної проблеми. Не усвідомлюють її можливі наслідки. Тому після укусу кліща намагаються самостійно його витягти, змащують олією, роблять інші небезпечні речі. Результатом часто стає зараження страшними хворобами. І лише помітивши явні ознаки хвороби, кидаються до лікарів. До цього часу наслідки для здоров’я можуть бути незворотними. Але про все по порядку.

Отже, основна небезпека кліщів – здатність переносити такі хвороби, як кліщовий бореліоз (хвороба Лайма) та кліщовий енцефаліт. Часто вони роблять людей інвалідами. Візуально відрізнити інфікованого кліща від неінфікованого неможливо. Але за статистикою близько 20% іксодових кліщів інфіковані бореліозом, а вірус енцефаліту переносять 5 тис. з 30 тис. видів. Якщо енцефаліт в Україні не надто поширений, то захворюваність на кліщовий бореліоз зростає вражаючими темпами.

Проте навіть якщо кліщ є інфікованим, можна уникнути зараження. Тому я підкреслюю, що при виявленні кліща дуже важливо звернутися до лікаря. Адже при самостійному витягуванні в рази зростає ризик розчавити, витягти не повністю. І саме це може призвести до інфікування.

Після видалення кліща необхідно обов’язково передати до спеціальної лабораторії, де його перевірять на наявність інфекцій. Крім того, необхідно уважно спостерігати за станом свого здоров’я. Адже симптоми захворювань можуть з’явитися не одразу. Так, бореліоз небезпечний ще й тим, що часто маскується під інші хвороби – розсіяний склероз, артрит, синдром хронічної втоми тощо. За найменших змін у самопочутті не відкладайте візит до лікаря. Інфекції у крові можна діагностувати через декілька тижнів після укусу, коли закінчується інкубаційний період. Аналіз на кліщовий енцефаліт проводиться через 2 тижні, на бореліоз – через 3 тижні після укусу.

Наразі вакцинація проти енцефаліту проводиться лише за реальної загрози зараження, а виробництво вакцини проти бореліозу вважається економічно недоцільним. Проте зростання останнім часом рівня інфікування у світі може змінити ситуацію. А поки що варто звернутися до відомих методів профілактики. На природі носити закритий одяг, використовувати репеленти та проводити самообстеження кожні 2 години.

З повагою, інфекціоніст МЦ «Сучасна Медицина» Надія Наумович.


Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


2019 © ModMed. Все права защищены. Лиц. МОЗ №157 от 03.03.2016