ГРВІ: як уберегтися? Чи це можливо?

how-to-avoid-cold.jpg

Добрий день, шановний читач!

Те, що ми називаємо „застудою”, має або вірусну (ГРВІ), або бактеріальну (наприклад, більшість видів ангіни) природу. Охолодження та сухість дихальних шляхів просто сприяють закріпленню і розмноженню на них вірусів і бактерій. Сьогодні говоримо про ГРВІ. Адже з настанням холодів всіх турбує, як убезпечити від них себе і свою родину. І чи можливо це? Нажаль, стовідсоткового захисту не існує. Але є реальні заходи, що допоможуть уберегтися від хвороби або полегшити її перебіг. Їх можна розділити на дві групи.

Перша група – створення несприятливих для зараження умов.

Найважливіше завдання для профілактики ГРВІ (сюди ж включаємо і грип) – забезпечення постійної циркуляції свіжого повітря. Як часто, заходячи додому або офісу, ми відчуваємо різкий контраст між свіжим, чистим повітрям вулиці і сухим, задушливо гарячим у приміщенні! Сухе тепле повітря пересушує слизові оболонки носоглотки, і вірус з легкістю закріплюється на них. Натомість, постійне провітрювання, з одного боку, знизить концентрацію вірусів у повітрі, з іншого – зволожить ваш ніс та горло, значно ускладнивши вірусам потрапляння до організму. Якщо ж перебування у сухому теплому приміщенні неминуче – зволожуйте ніс та горло за допомогою сольових розчинів. І пийте більше рідини.

Не слід забувати про регулярне вологе прибирання та часте миття рук. Віруси потрапляють до організму не лише повітряно-крапельним шляхом, але й з предметів, яких торкалася інфікована людина.

Друга група заходів – зміцнення імунітету до вірусів.

Мається на увазі як загальний імунітет, так і специфічний, спрямований проти окремих вірусів. Загальний імунітет ми формуємо протягом року шляхом повноцінного харчування, закалювання організму та зміцнення тіла фізичними вправами. А от специфічний захист проти ГРВІ треба здійснювати ближче до сезону хвороб.

Найкращим захистом від грипу є вакцинація. Щорічно за прогнозами ВООЗ щодо того, які саме віруси грипу прийдуть до нас у наступному сезоні, розробляються вакцини. Точність цих прогнозів є майже стовідсотковою, тож вакцини є дійсно ефективними.

Менш надійними, але достатньо ефективними є противірусні препарати. З огляду на їх токсичність вживати їх слід лише тоді, коли вірус зовсім близько – вірусною інфекцією захворів хтось із близького оточення і у вас немає шансів уникнути контакту.

І, нарешті, бактеріальні стимулятори місцевого імунітету, що після прийому збільшують концентрацію захисних речовин на слизових оболонках носоглотки, знищуючи віруси. Вони є достатньо ефективними як проти ГРВІ, так і проти бактеріальних інфекцій. Але пам’ятайте, що засоби специфічного захисту діють лише за умови дотримання заходів першої групи та міцного загального імунітету.

 

З повагою, Осипова Ніна Петрівна, терапевт МЦ «Сучасна Медицина».


Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


2019 © ModMed. Все права защищены. Лиц. МОЗ №157 от 03.03.2016