Застудився? Що робити далі?

cold_what_next.jpg

Якою є наша перша думка, коли ми відчуваємо ознаки застуди? Щось на кшталт: «Ніколи хворіти, треба терміново випити щось сильнодіюче!» Ми вважаємо, що ГРВІ – хвороба не така вже серйозна. І часто люди не усвідомлюють, що виявлені згодом проблеми з серцем, нервовою системою та інші хвороби є наслідком перенесеної «на ногах» застуди.

Що ж робити при застуді? По-перше, обов’язково звернутися до лікаря. Особливо якщо у вас висока температура, що може свідчити про інфікування вірусом грипу. Його самолікування особливо небезпечне з точки зору можливих ускладнень. Іноді при легких формах ГРВІ достатньо створити умови для вашого організму самотужки подолати інфекцію. Проте вирішувати, чи це саме той випадок, має лише лікар.

Під час гострого періоду краще лишатися в ліжку – це значно скоротить тривалість хвороби. Повірте, навіть з точки зору якнайшвидшого повернення до роботи краще провести кілька днів удома, аніж йти на роботу хворим. Ваша працездатність у цей час буде вкрай сумнівною. А шанси злягти з ускладненнями на значно довший період часу – високими.

Дуже важливо багато пити, щоб швидше виводити з організму токсини та зволожувати слизові оболонки носоглотки, що зменшить їх запалення. Також необхідне регулярне провітрювання. Дихання свіжим повітрям допоможе у природний спосіб нормалізувати температуру тіла, зменшить концентрацію вірусів у повітрі.

Помилкою є вживання після перших симптомів ГРВІ розчинних порошків, що обіцяють поставити на ноги за лічені години. Так, вони дійсно на певний час полегшать симптоми, проте у цей час вірус продовжуватиме виснажувати організм. Натомість боротися з вірусом стане складніше. Парацетамол у складі таких розчинів знизить температуру, підвищення якої необхідне для одужання.

Іншою помилковою крайністю є прагнення якомога сильніше розігрітися. Ми починаємо парити ноги, ставити гірчичники, дихати над гарячою картоплею, кутатись у декілька ковдр… І все це на фоні і без того високої температури. Це не допоможе швидше одужати, а лише збільшить навантаження на серцево-судинну систему. Усі теплові процедури можна проводити лише за нормальної температури тіла!

Не варто також скупати всі відомі противірусні препарати, засоби від кашлю, нежиті. Окремо слід згадати народну любов до лікування ГРВІ антибіотиками, які жодним чином не допомагають при вірусних інфекціях. Вони призначаються лише у випадку приєднання до вірусної інфекції інфекцій бактеріальних. Про це свідчитиме триваюча більше 5 днів висока температура та інші ознаки. Розбиратися з цим має лікар. Не витрачайте ваше здоров’я та гроші на неправильне лікування!

 

З повагою, Осипова Ніна Петрівна, терапевт МЦ «Сучасна Медицина».


Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


2019 © ModMed. Все права защищены. Лиц. МОЗ №157 от 03.03.2016