Фібросканування і ультразвукова еластографія

Post_2.jpg

Традиційне ультразвукове дослідження (УЗД) хоча і залишається найбільш поширеним методом діагностики, має низку недоліків щодо точності та якості діагностування. Це зумовило появу та бурхливий розвиток на початку ХХІ ст. методів фібросканування та ультразвукової еластографії.

Фібросканування є золотим стандартом дослідження печінки. Це метод еластографії з використанням зсувних хвиль, відомий також як еластометрія. На відміну від звичайного УЗД, метод базується на оцінці еластичності тканин. Справа у тому, що злоякісні новоутворення мають значно більшу жорсткість, ніж доброякісні або здорові тканини. Ступінь еластичності тканин може вказувати не лише на наявність ракових пухлин, а й на інші патології. Крім якісної оцінки еластичності тканин фібросканування дозволяє кількісно оцінити ступінь їх фіброзу за шкалою Metavir: нормальна тканина – мінімальний фіброз – значний фіброз – важкий фіброз – цироз.

Фібросканування здійснюється надсучасним апаратом експертного класу Fibroscan™, який активно використовується в усьому світі протягом останніх десяти років. Ефективність методу підтверджена результатами понад 3 тис. досліджень.

Виміри здійснюються на ділянці печінки розміром 1 см завширшки та 4 см завдовжки, що в 100 разів перевищує розмір зразка при біопсії. Натомість точність діагнозу не поступається результатам біопсії.

Перевагою Fibroscan™ є також надзвичайна інформативність, легкість у застосуванні та порівняно невисока ціна. Якщо результати УЗД та ультразвукової еластографії вимагають індивідуального тлумачення спеціалістом, то Fibroscan™ дає однозначний вичерпний діагноз.

Відмінністю ультразвукової еластографії є те, що вона може використовуватися для високоточного діагностування та моніторингу захворювань багатьох внутрішніх органів та систем – печінки, нирок, молочних та щитоподібної залоз, простати, лімфатичних вузлів тощо. Особлива цінність методу у тому, що він дозволяє на ранніх стадіях виявляти пухлини, розташовані на суттєвій глибині, що не під силу традиційному УЗД. А саме від раннього виявлення залежить успіх лікування.

Якщо на ранніх стадіях раку молочної залози мамографія та УЗД інколи дають псевдонегативні результати, то еластографія доведено дає точний результат. Висока точність діагнозу при спільному використанні еластографії та УЗД для виявлення доброякісних/злоякісних фолікулярних утворень щитоподібної залози запобігає необхідності її повного видалення. За допомогою еластографії без пункції діагностується нирковий фіброз та ниркова клітинна карцинома. І цим перелік не обмежується.

Еластографія є неінвазивним методом, що часто дозволяє уникнути біопсії та пов’язаних з нею ускладнень. Проте якщо біопсія все ж таки необхідна, еластографія дозволяє зробити її більш прицільно, обравши місця, що виглядають найбільш небезпечно.


Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


2019 © ModMed. Все права защищены. Лиц. МОЗ №157 от 03.03.2016