Нежить, температура? Залишайся вдома!

cold-stay-home.jpg

Добрий день, шановний читач!

Кожна людина щороку принаймні двічі-тричі хворіє на гострі респіраторні вірусні інфекції (ГРВІ). За підрахунками ВООЗ лише на важкі форми сезонного грипу щороку хворіють 3-5 млн. людей у світі, з них 290-650 тис. помирають від грипу та його ускладнень. А крім грипу до ГРВІ належить величезна кількість інших вірусів – парагрип, аденовіруси, ріновіруси тощо. Загалом близько 300 різних підтипів! Діагностувати, який підхопили саме Ви, без спеціальних аналізів майже неможливо. Тож Ви не можете знати напевно, наскільки небезпечним є захворювання з точки зору можливих ускладнень.

ГРВІ передаються не лише через чихання та кашель. Кожен з нас протягом дня сотні разів торкається свого обличчя. Хвора людина таким чином поширює вірус на руки, якими потім торкається багатьох речей. Саме на них і підстерігає вірус наступну жертву. Особливо це стосується громадського транспорту та інших місць загального користування.

Проте кожному знайома картина, коли, зібравши всі сили, ми підводимось і йдемо на роботу хворими, наражаючи на небезпеку не лише себе, але й величезну кількість людей. Адже ГРВІ вкрай заразні, і протягом дня ви можете з легкістю заразити десятки людей! Усі ці люди мають різний імунітет. У когось він сильний, і захворювання протікатиме легко. А для когось воно може виявитись фатальним. Зокрема, у зоні особливого ризику:

  • вагітні жінки;
  • діти до 5 років;
  • люди похилого віку;
  • люди з хронічними хворобами серця, легенів, нервової системи, печінки та крові;
  • ВІЛ-інфіковані та інші хворі з пригніченим імунітетом.

Цього року виповнилося 100 років з початку найстрашнішої в історії людства епідемії – іспанського грипу, що за рік забрав життя від 50 до 100 млн. людей. „Іспанкою” перехворіла тоді третина населення планети. Звичайно, тоді людство не мало таких ефективних ліків, як зараз. Але цей приклад демонструє, наскільки швидко і глобально може поширюватися вірус, і наскільки страшними можуть бути його наслідки.

Крім того, віруси постійно мутують, створюючи нові і нові штами, проти яких не існує ефективних ліків. Загалом специфічна противірусна терапія проводиться переважно лише за складних форм захворювання. В інших випадках лікування є симптоматичним. І успіх його значним чином залежить від своєчасного звернення до лікаря та дотримання постільного режиму, особливо у гострий період хвороби (принаймні тиждень). У цей час організм мобілізує всі сили на боротьбу з хворобою. Навантажуючи його фізичною активністю та неправильним самостійним лікуванням, ми у найкращому випадку подовжуємо час хвороби. У гіршому – ризикуємо отримати важкі ускладнення.

 

З повагою, Осипова Ніна Петрівна, терапевт МЦ «Сучасна Медицина».


Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


2019 © ModMed. Все права защищены. Лиц. МОЗ №157 от 03.03.2016