Спалювання листя – небезпека для здоров’я!

Burn_leaves.jpg

З приходом осені поява куп тліючого листя на подвір’ях вже давно стала звичним явищем. Запах навіть викликає приємні спогади з дитинства – осінні парки, прогулянки… Проте чи знаєте ви, наскільки небезпечним є вдихання диму від спаленого листя? Адже спалювання 1 тони сухого листя та гілля спричиняє викид у повітря до 30 кг отруйних речовин! Давайте розбиратися, які проблеми зі здоров’ям можуть стати наслідками вдихання такого диму.

Часто ми звертаємо увагу лише на видимі прояви. Але ефект від спалювання листя не обмежується лише сльозливістю очей та кашлем при вдиханні. І навіть вони можуть спровокувати серйозні наслідки у хворих на бронхіальну астму, хронічний бронхіт та схильних до алергії. Причиною є продукти розпаду целюлози у складі листя, що виділяються під час горіння та сильно подразнюють слизові оболонки. Наслідком може стати ядуха в результаті бронхоспазму та набряку легенів.

Натомість, величезна кількість токсинів залишається непоміченою. Наприклад, чадний газ, що не має ані кольору, ані запаху, зв’язує гемоглобін у крові, перешкоджаючи надходженню кисню до тканин організму. Результатом нестачі кисню стає запаморочення, головний біль, задишка, нудота і блювання, а у перспективі – загострення хвороб серцево-судинної системи.

Дим від спаленого листя також містить велику кількість канцерогенів, що викликають онкологічні захворювання. Дослідження британських вчених ще у середині минулого століття виявили, що концентрація у такому димі висококанцерогенних бензопіренів є у 350 разів більшою, ніж у сигаретному димі. Іншим канцерогеном, що виділяється при спалюванні листя, є діоксин, що також спричиняє мутації та знижує імунітет. Небезпека також у тому, що ці речовини поступово накопичуються в організмі і ефект стане помітним не одразу.

Загроза від диму зростає в рази при високій вологості повітря, що не є рідкістю восени. Тоді всі ці речовини зв’язуються з парами води і затримуються у нижчих шарах атмосфери, посилюючи свою згубну дію.

Ситуація зі спаленням листя в Україні погіршується безкарністю. Якщо у багатьох країнах штрафи за це є величезними, то в Україні – незначними. Отже, все залежить від нас. Не слід забувати, що перепріле листя – прекрасне добриво. Саме воно формує гумус – найбільш родючий шар ґрунту. Тож власникам городів гріх цим не користатись замість того щоб буквально викидати гроші на вітер!

 

З повагою, Головатюк Светлана Степанівна, лікар УЗ-діагностики, гомеопат, герудотерапевт, іглорефлексотерапевт (Су Джок).


Оставить комментарий

Ваш электронный адрес не будет опубликован. Обязательные поля помечены *


2019 © ModMed. Все права защищены. Лиц. МОЗ №157 от 03.03.2016